Neden NovaDental 3D?

En kapsamlı hasta takip programı

Kendi başına bağımsız çalışan diş hekimleri ve genel olarak hastalarının kimlik bilgileri ve yapılan işlemleri kayıt altında tutmayı hedefleyen, Intra-Oral, Rvg, Panoromik, Sefalometrik ve Diğer görüntüleme sitemleri ile tam entegre çalışabilen, görüntü arşivlerini en basit şekilde tutmayı düşünen, istendiğinde sekreterinin randevuları ve hesap işlemlerini görmesini, müdahale etmesini isteyenlere yönelik masaüstü klinik yazılım programıdır.

Özellikler

randevu-kayıt

Randevu Kayıt

Kliniğe gelecek hastalar öncesinde telefonla ve/veya Internet Email talep formu ile öncesinde randevu alırlar. Randevu belli bir doktor için belli bir gün ve saate alınabileceği gibi gün içerinde önceden randevu yaptırmaksızında klinik içerisindeki hasta kabul bankosundan alınabilinir. Randevuya gelen hasta Kliniğe geldi denildikten sonra Doktor tarafından ilgili ünite veya odaya çağrılır.

hasta-kayıt

Hasta Kayıt

Kliniğe gelen hastalarınızın gerekli bilgilerini girerek sisteme kayıt ettiğiniz alandır. Kimlik sekmesine tıkladığınızda  açılan ekran hasta kayıt ekranıdır. Bu alandan hastanızın bilgilerini ve hastaya ait görüntüleri sisteme kayıt edebilirsiniz.

tedavi

Tedavi

Bu ekran diagnoz ve tedavi olmak üzere iki ana kısımdan oluşur.Diagnoz sekmesine tıklayarak hasta mevcut durumunu kaydedebilir,Dilerseniz bu ekranı yazdırabilirsiniz.
Tedavi sekmesi ise, Hastanın mevcut diagnoz durumu ile gelir ve diş şeması  üzerinde dilerseniz  tek tek dilerseniz üst tam, Sağ üst yarım, Sol üst yarım, Alt tam, Sağ alt yarım, Sol alt yarım seçenekleriyle aynı anda birden fazla işlem yapmanıza olanak sağlar.

Image

Planlama

Bu ekran tedavi ekranındaki menü düğmesine basılarak açılır ve  tedavi öncesinde hastaya yapılabilecek tedavi alternatiflerini sunmanızı sağlar. Planlama sonunda hastayla anlaşılması durumunda yapılan planlamayı tedavi bölümüne kolayca taşıyabilir, Yazdırabilir yada mail olarak hastaya gönderebilirsiniz.

diş notu

Diş Notu

Diagnoz,Planlama veya Tedavi ekranında dişler ile ilgili notlar alabileceğiniz bir özelliktir.
Aynı anda birden fazla diş için notlar alabilirsiniz, Bunun için Dignoz, Planlama veya Tedavi ekranında sağ üst köşede bulunan not sekmesine tıklayıp tek bir dişi veya ctrl tuşuna basarak birden fazla dişi seçmeniz yeterlidir.

faturalama

Faturalama

Bu ekran hastaya yapılan işlem sonucunda kısmi yada genel fatura kesmenizi sağlar.
İsteğinize göre yapılan işlemleri tek tek seçerek kısmi bir fatura oluşturabilir. yada tümünü seçerek genel fatura kesebilirsiniz.

cari-borç-alacak-ekranı

Cari-Borç Alacak Takibi

Bu ekrandan aldığınız yada yaptığınız tüm ödemelerinizi takip edebilir seçmiş olduğunuz tarih aralığındaki işlemleri sorgulayabilir mevcut durumu yazdırabilir veya mail olarak gönderebilirsiniz.
Cari ödemeler ve tahsilatlar Nakit, Kredi kartı, Banka EFT/Havale, Çek-Senet türüne göre birden fazla kasa takibiyle kontrol edilebilir.

mobil uygulama

Mobile Uygulama

Cep telefonu ve/veya tabletinizle uzaktan hasta randevu, Kimlik, Tedavi, Cari-Borç Alacak, Tıbbi Görüntülere ek olarak genel kasa durumu ile doktor ciro ve hakedişleri takip edebilirsiniz.

sms

SMS Gönderim

Aracı web sms firmasından satın alacağınız kontörler sayesinde Randevu, Doğum günü, Kontrol periyodu, Resmi ve Dini bayramlar ve diğer hatırlarmalarınızı tek bir kişiye yada toplu olarak seçtiğiniz kişilere sms göndermenizi sağlayan bir özelliktir.

tıbbı-görüntü-arşivi

Tıbbı İmaj Arşivleme

Hastalara ait Rvg, Intra-Oral, Panoromik, El-Bilek, Extra-Oral görüntülerin depolanıp takip edileceği bölümdür. Bu arşiv dosyalarını dışarı aktarabilir yada mail olarak gönderebilirsiniz.

anamnez

Anamnez

Hastanın tıbbi alışkanlık, Kullandığı ilaçlar ve Rahatsızlıklarını kayıt altına alabilmenizi sağlayan bir özelliktir.

mesajlaşma-hatırlatma-görevler

Mesajlaşma / Hatırlatma / Görevler

Kullanıcılar arasında Mesajlaşma, Yapılacak olan bir işi hatırlatma veya belli periyotlarla yapılacak görevleri oluşturma, Takip etme ve hatırlatma olanağı sağlayan bir özelliktir.

Otomatik yedekleme

Otomatik Veri Yedekleme

Dosya kaynağının sizin sunucunuzda olduğu durumlarda belli periyodlarla otomatik olarak belirtilen bir alana sisteminizin yedeklenmesini sağlar. Ancak bu yedekleme işlemi sadece hasta bilgilerinin yedeklenmesini sağlamakla birlikte hasta görüntü arşivlerinin yedeklenmesine olanak sağlayamamaktadır.

NovaSoft sunucusunda tüm yedekleme  otomatik olarak gün içerisinde yapılmaktadır.

doktor prim hesabı

Doktor Prim Hesabı

Anlaşma şeklinize göre birlikte çalıştığınız hekimlerle yapmış oldukları işlem sonrasında maliyetler çıkarıldıktan sonra cirodan veya tahsil edilen ücret üzerinden hesaplanarak oluşturulan bir prim hakediş sistemidir.

Image

Barkodlu Stok Takibi

Sistem barkod okuyucular ile uyum içerisinde çalışır. Fatura alış veya Fatura satış yapılırken personel ürünün barkodunu okutur kolay bir şekilde işlemi tamamlar.
Bu özellik sayesinde stok takip işlemleriniz büyük ölçüde doğru ve hızlı takibi yapılabileceksiniz.

Image

Diş Laboratuvar

Anlaşmalı olduğunuz laboratuvarlara veya kliniğiniz içindeki laboratuvara gönderdiğiniz işleri takip edebileceğiniz bir özelliktir. Bu özellik sayesinde tedavi esnasında laboratuvar işlemleriniz otomatik olarak eklenir, İşin başlama, bitiş ve teslim süreçleri ile sürelerini takip edebilir ve cari olarak laboratuvar ödemelerinizi görüntüleyebilirsiniz.

Image

TSİM

Zamanında veri göndermeyi son derece kolaylaştıran bu sistem sayesinde sistem üzerinden resmi ve resmi olmayan sonuçları ile istatistiksel olarak verilerinizi takip etmenizi sağlayan bir özelliktir.

Image

İstatistik

Klinik içerisinde yeni istatiksel sorgulamalar oluşturabilmenin yanında içeriginde bulunan sorgu filtreleri ile geniş ölçekli sonuçları takip edip karşılaştırmalı grafikler çıkartabileceginiz bölümdür.

Image

Çoklu Şube Çalışabilme

Merkez veya farklı şubelerinizin tek merkezden hızlı ve güvenli bir şekilde takip etmenizi sağlayan bir özellik olmasıyla birlikte tüm şubelerin aynı çatı altındaymışçasına çalışmasını sağlayan, Bilgi kaybını ve virüs saldırılarını tamamen ortadan kaldıran bu sistem sizleri aynı zamanda birden fazla sunucu barındırma maliyetlerindende kurtaracak ciddi oranda maddi kazanç sağlayacak bir sistemdir.

Image

Log İzleme

Kullanıcıların Kayıt Ekleme, Silme ve Güncelleme içeriklerini saklayan ve bunları takip etmenize olanak veren bir sistem olup. Hangi kullanıcın hangi zamanada hangi kayıtlar üzerinde işlem yaptıgını sorğulamanızı sağlayacak bir özelliktir.

Image

Teknik Destek

Sürekli olarak ulaşabileceğiniz teknik servisimizden tüm teknik konularda destek alabileceğiniz gibi gerekli durumlarda sizleri yönlendirmeleriyle yada uzak masa üstü programlar sayesinde bilgisayarınıza uzaktan bağlanarak tüm problemlerinizin hızla çözüme ulaştırıldığı ücretsiz hizmetimizdir.

Image

Muhasebe Entegrasyon

Yapım aşamasındadır.

Image

Raporlama

Güncel yada istenilen tarih aralığındaki tüm randevu, Hasta listesi, Cari durum… Gibi kısımların sorgulanabildiği gerekli durumlarda yazdırılabildiği yada mail olarak gönderilebildiği bir özelliktir.

Image

VİP Müşteri

Kiralama Lisans ücretlerine ek olarak %50 sini ödeyerek VİP müşterisi olabilirsiniz. VİP müşterilerimiz öncelikli destek hizmetlerinden faydalanması yanında yazılıma ek modüllerin eklenmesini talep edebilir. Yazılım hatalarına karşılık vermiş oldukları geri dönüşlerde öncelikli olarak sorunları çözümlenecektir.

Image

Local Server Kurulum İmkanı

Dosya kaynağınızın bizim tarafımızda durabilmesi özelliği olduğu gibi, Dilerseniz kendi local serverınızda da barındırabilirsiniz. Otomatik veri yedekleme sistemi ile yedekleme yapabilir yedeklenen dosyalarınızı sunucunuzda muhafaza edebilirsiniz.
Bu özellik Profesyonel(XL) versiyonumuzda ve belirli kullanıcı sayısı aşılması sonrasında gerçekleştrilebilmektedir.

Image

e-Makbuz

Hastalarınıza kesilen Serbest meslek makbuzlarını e-Makbuz ile kendilerine Sms ve/veya Email ile gönderebilir.e-Makbuz ile kesilen bildirimer otomatik olarak Maliye Sunucularına kaydedilir ve Sistem tarafındanda ayrıca 10(on)yıl boyunca saklanır. Resmi mali işlemlerinizi ve belgelerinizi muhasebicinizinde bu sistemden takip edebilmenin yanında Muhasebecinize belge gönderme trafigindende kurtulmuş olursunuz. Bu hizmet Kiralama Lisans hizmetine ek olarak ücret içerir. E-Makbuz konusunda daha fazla bilgi almak için lütfen bizim ile iletime geçiniz.

Top

Eğitim Videoları

Kurulum

Tedavi Bölüm 2

Stok Takip Modülü

Ayarlar

Tedavi Bölüm1

Hasta Kayıt

Hasta Ödeme Bölüm 1

NovaDental 3D

Yeni başlayanlar için hasta takip programı kullanmak bir lüks olmaktan öteye geçti. Hasta kayıtlarınızı, randevu ve genel tedavi işlemlerinizi takip edebilir ve Sms gönderimi ile faturalarınızı kesebilirsiniz.